Dlaczego kot mruczy?

Pewnie zastanawiasz się dlaczego kot mruczy. Czy wiesz, że jest to forma komunikacji, mechanizm leczniczy i oznaka zadowolenia? Przyjrzyjmy się temu bliżej. Poniżej wymieniono tylko kilka powodów, dla których kot mruczy.

Mruczenie jest formą komunikacji

Mruczenie jest formą komunikacji dotykowej między kotami. Jest często kojarzone z powitaniem, ponieważ koty uderzają się głowami i ocierają o ludzi w celu przekazania feromonów. Chociaż dokładna funkcja tego zachowania nie jest jeszcze znana, naukowcy zasugerowali, że uderzanie głową i pocieranie przez kota jest formą więzi społecznej. Inne formy komunikacji dotykowej między kotami obejmują allogrooming, pocieranie nosa i wspólne odpoczywanie. Zachowania te mają również wiele korzyści społecznych, w tym ułatwiają tworzenie więzi społecznych.

Koty komunikują się ze sobą również poprzez pozycję ogona. Kot z wyprostowanym ogonem jest na ogół przyjaznym zwierzakiem. Jeśli jednak ogon jest trzymany w dół, wskazuje na zagrożenie lub stara się, aby jego ogon wyglądał na większy. Powszechne jest również ssanie przez koty w celu uspokojenia się.

W przeciwieństwie do większości form wokalizacji, mruczenie jest dźwiękiem niewokalnym, choć niektóre koty mogą wokalizować w ekstazie. Gdy kot wokalizuje podczas mruczenia, wydaje wrzaskliwy dźwięk. Specyficzny „oscylator neuronowy” w mózgu kota sygnalizuje ruch mięśni krtani. Znajduje się on w obszarze infundibularnym mózgu i jest połączony z podwzgórzem, które interpretuje emocje i określa, czy bodziec sensoryczny jest przyjemny czy nieprzyjemny.

Kiedy kot mruczy, jest to często sygnał do jedzenia. Może to być połączone z miauczeniem, aby przekazać jasny komunikat. W okresie kociactwa koty są również uczone mruczenia jako formy komunikacji przez swoją matkę. Ta umiejętność jest nabywana od matki w młodym wieku i pozostaje z kociakiem przez całe życie.

Jest to mechanizm samouspokajający

Mruczenie kota jest formą samouspokojenia, która pomaga zwierzęciu uspokoić się, gdy jest zestresowane, boi się lub znajduje się w innej stresującej sytuacji. Pomaga uspokoić koci umysł i ciało, a także jest sposobem komunikacji z nami, ludźmi. Nie należy jednak wpadać w panikę, gdy słyszy się mruczenie kota. To zazwyczaj nieszkodliwy sposób na danie nam znać, że z kotem wszystko w porządku.

Mruczenie jest bardzo potężnym narzędziem do samouspokojenia. Oprócz uspokajania zwierzęcia, mruczenie uwalnia substancje chemiczne zwane endorfinami, które jak się uważa mają działanie uspokajające. Koty mogą mruczeć, aby się uspokoić lub wyrazić zadowolenie i ułaskawienie.

Koty mruczą, aby porozumieć się ze swoimi właścicielami i uważa się, że dźwięk ten może mieć właściwości lecznicze. Badania wykazały, że mruczenie kotów ma wibracje, które mogą pomóc w leczeniu złamanych kości i złagodzić ból. Może również pomóc w odbudowie mięśni i ścięgien. A niskie wibracje wytwarzane przez mruczka mogą nawet pomóc zmniejszyć ryzyko zawału serca.

Podczas gdy badania nad zachowaniem kotów pozostały w tyle za psami, badania nad mruczeniem rzuciły światło na kocią komunikację. Chociaż mruczenie jest często kojarzone z zadowoleniem, koty mogą również wyrażać nerwowość, stres i strach za pomocą tego dźwięku. W związku z tym ważne jest, aby rozpoznać, kiedy i gdzie kot wykorzystuje mruczenie do komunikacji.

Częstotliwość mruczenia kota zmienia się w zależności od jego stanu emocjonalnego, a naukowcy uważają, że może ona pomóc w promowaniu uzdrowienia. Częstotliwość mruczenia jest podobna do częstotliwości stosowanej w terapiach wibracyjnych. Ta częstotliwość sprzyja szybszemu gojeniu się mięśni i kości.

Jest to mechanizm leczniczy

Kocie mruczenie jest uważane za mechanizm leczniczy, nie tylko dla kotów, ale także dla ludzi. Jego bodziec słuchowy jest znany z tego, że zmniejsza stres i wysokie ciśnienie krwi. Badania wykazały również, że osoby posiadające kota są o 40% mniej narażone na zawał serca. Chociaż nie jest do końca jasne, jak koty mruczą, uważa się, że dźwięk ten jest korzystny dla zdrowia ludzi.

Częstotliwość mruczenia wynosi od 25 do 140 herców, co jest zakresem obejmującym wiele różnych obszarów terapeutycznych, w tym łagodzenie bólu, zmniejszenie obrzęków, poprawę oddychania oraz naprawę mięśni i tkanek. Badania z Uniwersytetu w Minnesocie wykazały, że koci mruk może zapobiegać, a nawet leczyć choroby serca.

Naukowcy uważają, że dźwięk mruczenia może pomóc w łagodzeniu dysplazji i schorzeń osteoporotycznych. Może też działać jako forma samoleczenia, przy czym mruczenie sygnalizuje, że kot jest szczęśliwy i zadowolony. Istnieje kilka teorii na temat tego, dlaczego koty mruczą. Oprócz tego, że jest to mechanizm samoregeneracji, mruczenie może pomóc kotu w komunikacji z człowiekiem.

Uważa się również, że dźwięk mruczenia pomaga w problemach z oddychaniem związanych z chorobami serca i udarem. Kocie mruczenie aktywuje układ oddechowy, powodując otwarcie dróg oddechowych i swobodniejsze oddychanie pacjenta. To z kolei może tłumaczyć, dlaczego koty są w stanie szybko wrócić do zdrowia po cierpieniu z powodu problemów z oddychaniem.

Badania wykazały, że mruczenie kotów zawiera terapeutyczne częstotliwości, które pomagają promować wzrost i gojenie się kości. Jest to ten sam rodzaj częstotliwości dźwiękowej wykorzystywany przez akupunkturę. Pomaga również w łagodzeniu bólu, poprawiając ścięgna i mięśnie.

Jest oznaką zadowolenia

Mruczenie jest oznaką zadowolenia u kotów. Jest to również sposób komunikowania się kotów, uspokajania się i leczenia po urazach. Koty uczą się mruczeć, gdy są kociętami i kontynuują to w dorosłym życiu. Często kocięta mruczą, aby zwrócić na siebie uwagę matki.

Mruczenie nie jest jedyną oznaką zadowolenia u kotów. Koty mogą również mruczeć, gdy czegoś chcą. Koty często mruczą, gdy domagają się jedzenia lub uwagi ze strony swoich ludzi. Choć może się to wydawać irytujące, zachowanie to jest całkowicie naturalne i nie zaszkodzi ani Tobie, ani Twojemu kotu.

Koty wykorzystują również wiele różnych metod komunikacji ze swoimi właścicielami. Mruczenie kota jest jedną z najbardziej oczywistych i często widocznych oznak zadowolenia. Miękkie, delikatne mruczenie sygnalizuje, że kot jest zadowolony. Jednak mruczący kot może być również zdenerwowany, przestraszony lub zestresowany. Zrozumienie kontekstu mruczenia to pierwszy krok, który pomoże Ci zrozumieć znaczenie, jakie kryje się za miauczeniem Twojego kota.

Mruczące dźwięki kotów są wykorzystywane do pomocy w gojeniu się ran i do samouspokojenia. Mruczący kot może również stymulować wzrost kości i mięśni. Dzieje się tak, ponieważ dźwięki wydawane przez mruczące koty mają wibracje o niskiej częstotliwości, które, jak udowodniono, wspomagają proces leczenia.

Może wyrażać zdenerwowanie

Mruczenie kota to koci sposób na wyrażenie zdenerwowania i innych emocji. Czasami kot mruczy, bo jest głodny, a czasami jest to sposób na zwrócenie Twojej uwagi. Jeśli zauważysz, że kot stale mruczy, oznacza to, że jest głodny. Oznacza to, że powinieneś sprawdzić miskę z jedzeniem swojego kota i dać mu trochę. Czasami kot mruczy, aby wyrazić zdenerwowanie i niepokój.

Pomimo tego, że niektóre koty używają mruczenia do uspokojenia się, wielu z nas nie zauważa, kiedy nasz kot jest zdenerwowany lub niespokojny. Nasze mózgi zakładają, że mruczenie kota to zawsze dobra rzecz i nie zauważają, że jego mruczenie wskazuje na niepokój. Jeśli Twój kot wydaje się nerwowy lub przestraszony, powinieneś rozważyć zabranie go do weterynarza. Weterynarz może być w stanie przepisać lek przeciwlękowy, który może pomóc.

Mruczenie jest często uważane za oznakę przywiązania, ale jest to raczej sposób komunikacji dla kotów. Chociaż większość kotów rzadko mruczy w odosobnieniu, zazwyczaj są one skierowane do innych kotów lub ludzi. Mówi się, że kocie mruczenie jest kocim odpowiednikiem uśmiechu. Kiedy się uśmiechamy, robimy to z różnych powodów. Dla kotów mruczenie jest sposobem na danie nam znać, że potrzebują naszego pocieszenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *