Jak długo żyją króliki Dwarf Lop i Cashmere Lop?

Jak długo żyją króliki Dwarf Lop i Cashmere Lop?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem królika karłowatego lub kaszmirowego, możesz zastanawiać się nad długością jego życia. Te urocze małe stworzenia dorastają do pełnych rozmiarów między jednym a czterema latami. Młodsze są bardzo aktywne i figlarne, i chętnie będą z Tobą przebywać. Aby utrzymać je szczęśliwe i zdrowe, upewnij się, że zapewniasz im smakołyki i zabawki. Ich zęby nigdy nie przestają rosnąć, więc pamiętaj o spiłowaniu ich, aby nie stały się uciążliwe.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z beaglelover.pl

Jak dbać o królika karłowatego

Królik karłowaty potrzebuje dużej klatki i powinien być trzymany w ogrodzonej części domu. W ciągu dnia powinieneś wypuszczać go na zamkniętym terenie na co najmniej dwie godziny. Zapewni to królikowi ćwiczenia. Upewnij się, że regularnie obracasz klatkę i zabawki.

Ważne jest, aby regularnie szczotkować sierść królika karłowatego. Chociaż nie wymaga ono codziennego szczotkowania, należy to robić co tydzień. Długowłose króliki karłowate mogą wymagać częstszego szczotkowania, ponieważ mogą tworzyć maty. Należy również przycinać ich zęby. Twój weterynarz może Ci w tym pomóc.

Należy również zapewnić świeże owoce i warzywa. Dieta królika karłowatego powinna być bogata w błonnik. Potrzebuje dwóch filiżanek zieleniny dziennie, jak również sporadycznych kawałków marchewki, jabłek, bananów i truskawek. Króliki karłowate lubią żuć, więc dawaj im patyczki do żucia lub gałązki. Jednak bardzo małe króliki karłowate nie są polecane do gospodarstw domowych z małymi dziećmi, ponieważ mogą się przestraszyć i zrobić sobie krzywdę, jeśli będą niewłaściwie traktowane.

Króliki karłowate to doskonałe zwierzęta domowe. Są urocze, przyjazne i towarzyskie. Nie są tak wymagające jak większe zwierzęta, więc są doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą mieć małego towarzysza. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że te urocze małe stworzenia nadal muszą być socjalizowane z ludźmi.

Króliki karłowate są podatne na wady zgryzu, czyli problemy stomatologiczne, które występują, gdy dolne i górne siekacze nie spotykają się lub zużywają się równomiernie. Problem ten może powodować u królika ból lub trudności w żuciu. Jeśli tak się stanie, lekarz weterynarii może być w stanie przyciąć zęby i doprowadzić do opanowania problemu.

Należy umieścić klatkę królika w miejscu o ciepłej temperaturze. Najlepiej nie umieszczać klatki w pobliżu drzwi lub przeciągu. Upewnij się, że zapewniasz bezpieczną przestrzeń dla stóp królika, ponieważ jeśli są zamknięte, mogą rozwinąć się u nich problemy z mięśniami i kośćmi. Upewnij się, że codziennie dostają dużo jedzenia, wody i czasu na zabawę.

Karm swojego królika świeżą zieleniną. Powinieneś zapewnić 80% jego diety z sianem z trawy. Siano tymotkowe jest bogate w błonnik, który utrzymuje przewód pokarmowy w ruchu. Siano tymotki ma dodatkową zaletę bycia szorstkim, co pomaga królikowi wchłaniać składniki odżywcze. Jeśli uprawiasz swoje własne, upewnij się, że najpierw umyłeś wszystkie zieleniny. Następnie podawaj królikowi trzy odmiany zieleniny każdego dnia.

Twój królik karłowaty będzie potrzebował dużo przestrzeni. Dobrym pomysłem jest zapewnienie mu wybiegu z bezpiecznym ogrodzeniem, w którym będzie mógł się wybiegać. Będzie też potrzebował dużo świeżej wody. Powinieneś również rozważyć szczepienia i zwalczanie pasożytów jako część jego regularnej opieki.

Długość życia królika karłowatego

Króliki karłowate mogą żyć do 10 lat, jeśli są pod dobrą opieką. Jest to długa żywotność w porównaniu z innymi olbrzymimi rasami królików. Jest bardziej prawdopodobne, że karłowaty lop będzie żył dłużej niż 10 lat, jeśli zapewnisz mu odpowiednie odżywianie. Jego dieta powinna składać się głównie z siana, ale możesz również zapewnić mu granulat oraz owoce i warzywa w umiarkowanych ilościach. Dobrym źródłem pożywienia są również przysmaki.

Karłowate lopy i mini lopy to stosunkowo nowe rasy królików. Istnieją dopiero od końca lat 80. i są dostępne tylko w Australii. Obie odmiany mają miękką i gęstą sierść. Karłowate lopy rodzą się z wyprostowanymi uszami, natomiast mini lopy z opadającymi. Obie odmiany dostępne są w ponad 40 kolorach i wzorach.

Długość życia lopsa karłowatego zależy od trzech głównych czynników. Pierwszym czynnikiem jest rodzaj środowiska, w jakim żyje Twój królik. Odpowiednie warunki higieniczne i duża przestrzeń do ćwiczeń są ważnymi czynnikami przedłużającymi życie lopa karłowatego. Ponadto, mini lop może żyć nawet do trzynastu lat.

Prawdziwy karzeł może wydać około połowy prawdziwego potomstwa z dwóch prawdziwych karzełków. Druga połowa potomstwa to fałszywe karły. Fałszywe karły mają dłuższe ciała, większe uszy i dłuższą twarz. Są również cięższe niż maksymalna waga 2,5 funta (1 kg) do pokazywania. Z tego powodu są one czasami określane jako „duże brzydkie psy”. Jednakże, does z dobrym tłem są ważne dla programów hodowlanych. Mają one te same dobre geny, co prawdziwe karły, a dobry rodzic da dobre potomstwo.

Gen karłowatości został po raz pierwszy odkryty w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Gen karłowatości dotyczy wszystkich części ciała, w tym przewodu pokarmowego. Połączenie tych dwóch genów sprawia, że króliki karłowate prawdziwe mają słabo rozwinięty układ pokarmowy. Potomstwo prawdziwego karła umiera w ciągu jednego do trzech dni od urodzenia.

Długość życia karłowatego lopa kaszmirskiego

Karłowaty lop kaszmirski jest nową rasą królika. Po raz pierwszy została odkryta w gnieździe królika Dwarf Lop w 1980 roku, kiedy to Miss Turner z Walii zauważyła różnice w sierści niektórych kity. Wkrótce potem rasa stała się popularna i zaczęła pojawiać się na wystawach królików. Przez następne kilka lat hodowcy zaczęli pracować nad standaryzacją rasy.

Karłowate i mini Cashmere Lops wyglądają podobnie, choć są znacznie mniejsze. Oba typy lopsów mają miękkie, gęste futro. Oba mają wyprostowane uszy i można je znaleźć w ponad 40 różnych kolorach i wzorach. Jeśli myślisz o zakupie jednego dla swojej rodziny, ważne jest, aby zrozumieć ich zdrowie i zachowanie.

Długość życia królika kaszmirskiego wynosi od dziewięciu do dziesięciu lat, w zależności od jego wielkości i typu. Dwa razy w roku należy podawać pastę odrobaczającą, a także sprawdzać, czy nie ma roztoczy w uszach i przerośniętych zębów. Należy również zapewnić swojemu karłowatemu lopowi kaszmirskiemu pożywną dietę, w tym włókniste pokarmy.

Cechy fizyczne karłowatego Cashmere lop sprawiają, że jest to doskonały królik domowy. Mają one szeroką głowę i grube, futrzane uszy. Uszy powinny być dobrze owłosione i trzymane blisko głowy. Ich ogon nie powinien być widoczny pod żadnym kątem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *