Jak powstrzymać psa przed skakaniem na ludzi i psy

Jak powstrzymać psa przed skakaniem na ludzi i psy

Jeśli Twój pies skacze na ludzi i psy, oto kilka sposobów, aby je zatrzymać. Po pierwsze, musisz zdecydować, jaki typ zachowania chcesz widzieć u swojego psa. Następnie ćwicz to zachowanie tak często, jak tylko możesz. Psy potrzebują wielu powtórzeń, aby zrozumieć nowe koncepcje. Na przykład naucz swojego psa, aby nie skakał na drzwi lub ludzi.

Zarządzanie otoczeniem psa w celu zapobiegania skakaniu

Zarządzanie otoczeniem psa jest niezbędne, aby zapobiec skakaniu na ludzi i inne psy. Często zachowanie to pojawia się, gdy pies przechodzi przez emocjonalnie naładowane wydarzenie. Na przykład, Twój pies może skakać, gdy wchodzisz do drzwi. Prawdopodobnie pies czekał na Ciebie z zabawkami i smakołykami, a teraz wracasz do domu. Twój pies prawdopodobnie będzie próbował zdobyć Twoją uwagę skacząc na Ciebie. Możesz łatwo zatrzymać to zachowanie, dając mu zamiast tego coś innego do zrobienia.

Możesz również wyszkolić psa, aby zachowywał się w sposób, który nie prowokuje tego zachowania. Na przykład możesz nauczyć psa, że nie będziesz go głaskał ani chwalił za skakanie na ludzi lub psy. Zamiast tego możesz użyć bramki dla dzieci lub uprzęży i smyczy, aby powstrzymać psa przed zbliżaniem się do gości. Jeśli nie możesz nauczyć psa, aby przestał skakać, spróbuj umieścić go w jego własnym kojcu.

Możesz również chcieć popracować nad własnym zachowaniem. Niektóre psy mogą skakać tylko po to, by się z Tobą przywitać, więc postaraj się kontrolować swoje emocje, usuwając źródło zachowania. Spróbuj użyć stanowczego głosu i uniknąć podekscytowanego tonu podczas witania się z psem. Robiąc to, twój pies nie będzie w stanie powtórzyć tego zachowania.

Zarządzanie powitaniami psa w celu zapobiegania skakaniu

Zarządzanie powitaniami psa jest jednym ze sposobów zapobiegania skakaniu przez niego na Ciebie lub inne osoby. Ważne jest, aby pies był prowadzony na smyczy zawsze, gdy wita się z gośćmi. Spróbuj umieścić bramkę dla dzieci nad drzwiami, aby pies nie mógł zbliżyć się do ludzi i staraj się trzymać go na smyczy podczas witania gości.

Staraj się nie witać obcych wysokim krzykiem. Większość ludzi nie ma nic przeciwko temu, że ich pies na nich skacze, ale w miarę możliwości powinieneś starać się tego unikać. Jeśli Twój pies ma zwyczaj skakania na ludzi, powinieneś powiedzieć mu, żeby przestał, jeśli się nie podporządkuje.

Jeśli zauważysz, że Twój pies skacze na ludzi, możesz temu zapobiec, odprowadzając go, każąc mu usiąść. Jest to sposób, aby nauczyć go, jak zachowywać się wokół ludzi, a także sprawi, że poczuje, że zarabia na twoją interakcję z nim.

Powinieneś również upewnić się, że twój pies nie skacze na ludzi, którzy nie poświęcają mu wystarczająco dużo uwagi. Kiedy podskakuje, próbuje tylko zwrócić na siebie uwagę, a jeśli mu jej nie dasz, będzie nadal to robił. Jeśli chcesz, aby twój pies był bardziej zrelaksowany i posłuszny, musi otrzymać uwagę. Możesz go nagrodzić, oferując mu smakołyk. Jeśli jednak pies nadal będzie skakał na ludzi i psy, zignoruj go i przejdź do innego pomieszczenia.

Innym sposobem zapobiegania skakaniu przez psa na ludzi jest nauczenie go, aby nie podskakiwał przy powitaniu. Wiele psów podskakuje, aby się przywitać lub przywitać innych, ale nie rozumieją, że to nie jest akceptowalne zachowanie. Zamiast tego trenuj swojego psa, aby skakał tylko wtedy, gdy go o to poprosisz.

Zarządzanie powitaniami psa, aby uniknąć skakania na ludzi i psy, będzie wymagało cierpliwości i wytrwałości. Ponadto, będziesz musiał ustawić otoczenie tak, aby pasowało do powitań psa. Ważne jest, aby ustawić środowisko tak, aby przyniosło korzyści Tobie i Twojej rodzinie.

Powinieneś również wyszkolić swojego psa, aby witał się z ludźmi twarzą w twarz. To naturalne, że psy chcą zwrócić na siebie uwagę i próbują podskoczyć, aby przywitać się z ludźmi. Jednak to zachowanie może być niebezpieczne i może skutkować obrażeniami lub straszeniem ludzi, więc zarządzanie powitaniami psa, aby uniknąć skakania na ludzi i psy, jest niezbędne.

Po wyszkoleniu psa, aby nie podskakiwał przy witaniu ludzi, powinieneś upewnić się, że nagradzasz dobre zachowanie. Na przykład nagradzanie psa smakołykiem, gdy siedzi podczas powitań, pomoże zapobiec podskakiwaniu psa, gdy ludzie się zbliżają. Oprócz pozytywnego wzmocnienia, powinieneś również ignorować zachowanie psa, gdy to robi. Odwracając się od sytuacji, pies nauczy się, że to nie jest dobre zachowanie i że nie powinien skakać.

Nagradzanie psa za skakanie

Nagradzanie psa za skakanie na ludzi lub inne zwierzęta to fatalny pomysł. Psy, które skaczą, próbują po prostu zwrócić na siebie uwagę. Niezależnie od tego, czy gonią wiewiórkę, czy kota, po prostu próbują zdobyć to, czego chcą. Jeśli nagrodzisz to zachowanie jedzeniem, zabawką lub smakołykiem, twój pies w końcu nauczy się, że to nie działa. Zamiast tego powinieneś nauczyć ich, aby przestali skakać i zamiast tego nagradzać spokojne zachowanie.

Aby nauczyć psa, by przestał skakać na ludzi i inne zwierzęta, musisz przerwać to zachowanie w humanitarny sposób. Często osiąga się to poprzez stosowanie głośnych dźwięków, takich jak puszki z shakerami, trenażery ultradźwiękowe lub klaksony powietrzne. Następnie, gdy pies przestanie skakać, użyj alternatywnej komendy, takiej jak „siad”. Po wydaniu tej komendy pochwal go za siedzenie.

Nagradzanie psa za skakanie na ludzi lub zwierzęta może prowadzić do innych problemów. Po pierwsze, może to być niebezpieczne dla Twoich gości, dlatego ważne jest, aby kontrolować sytuację. Skakanie na ludzi lub zwierzęta może spowodować, że pies ugryzie lub w inny sposób zrani kogoś. Kolejnym ważnym krokiem jest nauczenie psa właściwego sposobu witania ludzi. Na przykład pies nigdy nie powinien skakać na człowieka, ale powinien witać się z nim stawiając wszystkie cztery łapy na ziemi.

Kiedy Twój pies zacznie kojarzyć pewne zachowanie ze smakołykiem, będzie bardziej skłonny zrobić to ponownie. Jest to szczególnie ważne, gdy próbuje uniknąć nieprzyjemnej sytuacji. Prosty smakołyk, taki jak zabawka do żucia, może zachęcić Twojego psa do ponownego spróbowania danego zachowania. Ostatecznie poprawi to jego umiejętności społeczne i pomoże mu nawiązać nowe znajomości.

W międzyczasie powinieneś ćwiczyć to zachowanie, gdy napotkasz takie sytuacje. Kiedy Twój pies się podnieci i skoczy na Ciebie lub psa, powinieneś odsunąć się nieco i odczekać co najmniej 10 do 15 sekund. Kiedy wreszcie przestanie skakać, daj mu nagrodę.

Oprócz smakołyków powinieneś zaoferować mu również dostęp do innych psów. Możesz wykorzystać czas zabawy w parku dla psów jako nagrodę za dobre zachowanie. Możesz nawet nauczyć psa czekania na zabawę, prosząc go o czekanie przed wyjściem z samochodu lub wejściem do parku dla psów. Jeśli zacznie rozumieć twoje polecenie, w końcu zaoferuje te zachowania, aby uzyskać swój udział w czasie zabawy.

Kiedy Twój pies nauczy się przewidywać, kiedy ma skoczyć, zacznie patrzeć na Ciebie zamiast podskakiwać. Możesz też dać mu smakołyk, jeśli zbliży się do Ciebie bez skakania. Stosując uwagę i smakołyki, możesz nauczyć psa, że nie wolno mu skakać na ludzi lub psy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *