Jakie filmy zainteresują kota?

Jakie filmy zainteresują kota?

Ulubionym gatunkiem filmowym kota są prawdopodobnie kreskówki. Wśród nich jest Puss in Boots, w którym Sigourney Weaver gra miłosną rolę statku kosmicznego. Możesz też spróbować Króla Lwa lub Arystokratów, aby zainteresować swojego kota.

Sigourney Weaver’s (space ship cat) only love interest

Sigourney Weaver’s only love interest in movies may be a space ship cat, but he is hardly her only love interest. Aktorka, która jest najbardziej znana z roli w filmie science fiction Alien, powróciła do filmu kilka lat temu. Alien to klasyk horroru science-fiction z 1979 roku, który zapoczątkował karierę Sigourney Weaver, a także zapoczątkował franczyzę Alien. Niezależnie od tego, czy ona lubi ten film, czy nie, Alien jest klasykiem, który warto obejrzeć.

W filmie pomarańczowy kot tabby, Jonesy, jest źródłem pocieszenia dla głównej bohaterki Ellen Ripley, granej przez Sigourney Weaver. Statek kosmiczny, w którym się znajdują, zostaje zaatakowany przez dziwnego, nieuchwytnego obcego zwanego Xenomorph, ale Ripley i Jonesy są w stanie uciec. Kot nawet zrobił powrót w sequelu!

Król Lew

Jeśli szukasz sposobu na rozrywkę dla swojego kociego przyjaciela, możesz obejrzeć Króla Lwa. Ten animowany film to klasyka. Nie jest to film Disneya, ale mimo wszystko jest to klasyk. Twój kot prawdopodobnie pokocha muzykę oraz taniec i śpiew w tym filmie. Jest również bardzo muzyczny, z lwem dającym Scarowi piosenkę tematyczną.

Film jest oceniany jako PG-13, ale może zainteresować młodsze dzieci. Jeśli nigdy nie zabierałeś kota do kina, rozważ koci punkt widzenia. Ten film nauczy Twojego kota odwagi i przywództwa. Pomoże Ci również zrozumieć wyjątkowe potrzeby Twojego kota. Koty nie potrafią mówić, ale potrafią patrzeć na kreskówkę na dużym ekranie.

Jeśli zastanawiasz się, jak zabawić swojego kota, możesz obejrzeć The Lion King na TikTok. Klipy w tym filmie są zabawne, pouczające i dające do myślenia. Klip dwóch kotów ponownie odgrywających słynną scenę z Króla Lwa jest idealny dla miłośników kotów.

Fabuła filmu Król Lew jest bardzo popularna wśród dzieci i z pewnością zainteresuje Twojego kota. Występuje w niej kilka różnych typów lwów, w tym wielu tchórzy, odważnych lwów, przywódców i zwolenników. Postacie są zarówno urocze, jak i dramatyczne, a humor jest często niezamierzony.

Nala to najważniejsza postać kobieca w Królu Lwie. Jest podobna do kobiecego interesu miłosnego w Hamlecie Williama Szekspira, ale różni się na kilka sposobów. Postać Nali została opracowana z wielu różnych koncepcji, a jej charakter nie zawsze był taki sam jak jej odpowiednik w Hamlecie. Niektóre z jej wczesnych koncepcji zostały porzucone. Pierwotnie Nala miała brata i ojca. Jej romantyczny pościg przez Scara jest oparty na innych postaciach.

The Aristocats

Spadek po emerytowanej śpiewaczce operowej zostaje przekazany jej ukochanemu kotu. Kot zostaje następnie odurzony przez lokaja śpiewaczki, który również chce odziedziczyć fortunę. Lokaj porzuca koty na wsi, gdzie spotykają kota z zaułka, Thomasa O’Malleya. Thomas pomaga księżnej i jej kociętom wrócić do Paryża. Poznają też dwie angielskie gęsi i zespół jazzowy, który gra w zaułku.

Podczas gdy The Aristocats ma lekki i zdrowy charakter, nadal jest godny uwagi ze względu na silną charakteryzację. W obsadzie znajdują się Phil Harris, Eva Gabor, Sterling Holloway i Scatman Crothers. Animacja jest doskonała, a piosenki i dialogi całkiem niezłe. Nie jest to film dla dzieci, ale jest to przyjemne oglądanie dla wszystkich grup wiekowych.

The Aristocats to film animowany z 1970 roku wyprodukowany przez Walt Disney Productions i wydany przez Buena Vista Distribution. The Aristocats to 20. film animowany w kanonie animacji Disneya. Jest oparty na historii autorstwa Toma Rowe’a i Toma McGowana. Film jest słodką i rozkoszną opowieścią o rodzinie arystokratycznych kotów. Głównymi bohaterami są kot z zaułka Thomas O’Malley, kot uliczny o imieniu Rooster oraz emerytowana diva operowa o imieniu Duchess.

Podczas gdy oryginalne Aristocats miały być epizodami live-action, studio zdecydowało, że lepiej sprawdzą się jako film animowany. Pomimo braku czasu na rozwój, projekt został zatwierdzony przez Walta Disneya przed jego śmiercią. The Aristocats został wydany w grudniu 1970 roku. Otrzymał pozytywne recenzje i był hitem kasowym.

W filmie Aristocats wystąpiło kilku znamienitych aktorów. Liz English gra Marie, która uważa, że jest najlepszym kociakiem, a Dean Clark gra Berlioza, nieśmiałego kota, który rośnie, by kochać Thomasa jak własnego ojca.

Puss in Boots

Puss in Boots to przyjemna, pełna humoru opowieść o kocie, który uczy się mówić. Jego właściciel, syn młynarza, ma mało pieniędzy, ale uważa, że to wspaniałe, że jego kot potrafi mówić i postanawia kupić mu elegancką parę butów. Daje też Pussowi ładną, dużą torbę.

Historia ta od wieków inspiruje artystów. Puss in Boots stał się inspiracją do baletowego pas de caractère w trzecim akcie, który pojawił się w balecie Czajkowskiego Śpiąca królewna. Pojawił się także w sequelach Shreka i samodzielnym filmie spin-off. Jego historia jest również popularna jako pantomima w Wielkiej Brytanii.

Główny bohater, Puss, w swoim poprzednim życiu był banitą, ale teraz jest bohaterem. Puss ma trzy zasady: musi ratować damy, zawsze szukać przygód i przebywać w ukrytym mieście San Lorenzo. Musi też chronić miasto przed bandytami.

Puss in Boots jest wielkim przyjacielem Dulcynei. Okazuje też romantyczne uczucia do pięknej kobiety. Przez cały serial próbuje zaimponować jej swoją siłą i urodą. Próbuje nawet czterokrotnie ją pocałować. W opowieści pojawia się również inna znajoma postać: Crispintine.

Ostatni sequel PUSS IN BOOTS pojawi się 21 grudnia 2022 roku. Sequel był w rozwoju przez ponad rok od czasu wydania oryginalnego filmu z 2011 roku. Pierwotnie został nazwany NINE LIVES AND 40 THIEVES i pierwotnie miał się ukazać w 2018 roku. Jednak polityka Dreamworks dotycząca dwóch filmów uniemożliwiła wydanie filmu w tym roku. Nowy film zostanie wyreżyserowany przez Joela Crawforda.

Historia „Puss in Boots” to doskonała propozycja na rodzinne wieczory filmowe. To czarująca historia, która z pewnością zapewni kotu rozrywkę na długie godziny. Stanowi również dobrą lekcję na temat relacji człowiek – kot.

Dziewięć żyć

Mit o dziewięciu życiach kota nie jest nowy. Sięga wieków wstecz, a nawet tak wcześnie jak starożytny Egipt, gdzie koty były czczone. W sztuce przedstawiano je jako zadziorne i pełne gracji, a ich bogowie również byli kotowatymi. Egipcjanie nawet mumifikowali swoich pupili, wierząc, że koty mają wiele żyć.

Pomimo posiadania tylko jednego życia, koty wydają się być w stanie uniknąć wypadków i śmierci. Posiadają odruch znany jako „air-righting”, który pozwala im manewrować swoim ciałem, gdy są w powietrzu, i bezpiecznie wylądować na łapach. Jest to niesamowita cecha. Dzięki niej są niezwykle odporne.

Mit, że koty mają dziewięć żyć, nie jest nowy, ale utknął. Zwrot „kot ma dziewięć żyć” od dawna był używany w języku angielskim jako metafora nieśmiertelności, a koty były kojarzone z magią i szczęściem. W czasach starożytnych dziewięć żyć kota było związane z magią, ze względu na ich odruch prostowania i zwinność, gdy próbowali uniknąć śmierci. Mit ten został również przyjęty przez kulturę popularną. W programach telewizyjnych i kreskówkach koty są postrzegane jako nieśmiertelne z dziewięcioma życiami, co sprawia, że wyglądają jeszcze bardziej wyjątkowo.

Chociaż mit nie jest do końca prawdziwy, wielu właścicieli kotów przysięga na niego. Wiele kotów ma dziewięć żyć, a przekonanie, że koty mają dziewięć żyć, zostało po raz pierwszy udokumentowane w Egipcie. Ta starożytna kultura była również miejscem narodzin koncepcji reinkarnacji, która twierdzi, że po śmierci dusza przenosi się do innego ciała.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *