Nie kupuj - adopcja psów w praktyce

Nie kupuj – adopcja psów w praktyce

Dlaczego warto adoptować psa zamiast go kupować? Podstawowym założeniem adopcji psów jest rozwiązanie problemu niedoboru szczeniąt i psów w systemie schronisk dla zwierząt. Polityka spay i neuter zmniejszyła liczbę niechcianych miotów. Jednak proces adopcji nie jest bez problemów.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu australianshepherd.pl

Adopcja psa ze schroniska lub ratunku

Adopcja psa z grupy ratunkowej lub schroniska to świetny sposób na zdobycie psa, który jest już wyposażony w mikrochip, wykastrowany lub wykastrowany i zaszczepiony. Schroniska i ratownicy dostarczają również cennych informacji na temat osobowości każdego psa, co pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Psy ze schronisk są również mniej narażone na genetyczne problemy zdrowotne, więc możesz czuć się lepiej biorąc je do domu.

Adopcja psa z ratunku lub schroniska da Ci możliwość podzielenia się swoją bezwarunkową miłością z potrzebującym zwierzęciem. Pomożesz również uratować życie innym zwierzętom w schronisku lub ratunku. Te zwierzęta straciły swoje domy lub były nadużywane lub porzucone. Adoptując psa ze schroniska, pomożesz również zatrzymać kryzys związany z przeludnieniem zwierząt. Każdego roku od ośmiu do dwunastu milionów zwierząt jest poddawanych eutanazji, ponieważ nie ma wystarczającej liczby domów. Poza tym, że pomagasz zwierzętom w potrzebie, ograniczasz również okrucieństwo masowych hodowli.

Schronisko lub ratunek zazwyczaj przeprowadzi spotkanie i wywiad z Tobą i Twoją rodziną przed oddaniem psa do adopcji. Chociaż te spotkania mogą być czasami niezręczne lub osobiste, są tam, aby upewnić się, że nowy właściciel będzie dobrym właścicielem dla swojego nowego zwierzaka.

Adopcja psa z ratunku lub schroniska to świetny wybór dla wielu rodzin. Wiele psów ze schroniska ma już opanowany dom i będzie wspaniałym dodatkiem do rodziny. Jednak możesz czuć się winny, że nie adoptujesz całego schroniska. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego uczucia jest rozważenie przyjęcia tylko jednego psa na raz i utrzymywanie oczu otwartych na inne psy.

Kiedy już wybierzesz psa, następnym krokiem jest jego szkolenie. Chociaż psy ratownicze są zazwyczaj już wyszkolone, niektóre mogą potrzebować dodatkowego szkolenia, aby stać się dobrymi członkami rodziny. Niektóre psy mogą mieć historię problemów behawioralnych, co może utrudnić ich właściwe szkolenie.

Adopcja psa z ratunku lub schroniska to świetny sposób na uratowanie życia psa. Wiele schronisk zmaga się z przepełnieniem. Z tego powodu wiele schronisk organizuje akcje adopcyjne, aby zrobić miejsce dla większej liczby zwierząt. Procesy adopcyjne różnią się od schroniska do schroniska, ale większość wymaga prostej ankiety i historii tła.

Wspólne problemy z adopcją psa ze sklepu zoologicznego lub od hodowcy

Zakup szczeniaka ze sklepu zoologicznego lub od hodowcy wiąże się z wieloma problemami. Po pierwsze, nie jest dobrym pomysłem adoptowanie psa, który urodził się w młynie szczeniąt. Te ośrodki hodowlane hodują psy czystej krwi i designerskie dla zysku, a ich szczenięta są zwykle trzymane w przepełnionych klatkach. Nie są one socjalizowane z innymi ludźmi i otrzymują bardzo mało opieki weterynaryjnej. Powoduje to wysoki poziom chorób, chów wsobny i zaburzenia genetyczne.

Innym częstym problemem ze szczeniętami ze sklepów zoologicznych jest to, że często są one zabierane od swoich matek w młodym wieku. Następnie są one wysyłane poza granice państwa. Innym problemem jest to, że szczenięta ze sklepów zoologicznych często nie są starannie hodowane, ponieważ proces hodowli nie pozwala na odseparowanie niepożądanych cech genetycznych.

Po drugie, szczenięta ze sklepów zoologicznych mogą mieć problemy z zachowaniem. Szczenięta uczą się ważnych lekcji zachowania od swojego stada podczas krytycznego etapu rozwoju w wieku od czterech do ośmiu tygodni. Szczenięta w sklepach zoologicznych i u hodowców są zazwyczaj usuwane z domów w wieku pięciu tygodni, więc brakuje im tego krytycznego okresu rozwoju. W związku z tym często trudno je wytresować.

Wreszcie, ważne jest, aby wybrać renomowanego hodowcę. Dobry hodowca będzie wymagał wniosku o adopcję od potencjalnych adoptujących. W aplikacji będziesz musiał opisać swoją sytuację i jakie są Twoje cele dla szczeniaka. Będziesz musiał również wyjaśnić, kto będzie odpowiedzialny za opiekę nad szczeniakiem. Jeśli pies będzie mieszkał w Twoim domu, będziesz musiał upewnić się, że osoba odpowiedzialna za opiekę nad zwierzęciem będzie również uczestniczyć w zajęciach szkoleniowych. Co więcej, renomowani hodowcy poproszą również o referencje weterynaryjne i dowód wcześniejszego posiadania psa.

Znaki, które powinieneś przemyśleć dwa razy, aby adoptować psa ze sklepu zoologicznego lub od hodowcy

Kiedy odwiedzasz sklep zoologiczny lub hodowcę, powinieneś szukać tych znaków. Jeśli widzisz oznaki złych warunków, pomyśl dwa razy, zanim adoptujesz zwierzę. Na przykład, placówka hodowlana może mieć tylko jedną samicę hodowlaną. To nie jest zdrowe dla psa i może prowadzić do problemów zdrowotnych później. Inną oznaką złych warunków jest to, że zwierzę wydaje się być w rui przez cały czas i wydaje się być ospałe. Może to być znak, że zwierzę zostało zmuszone do rozmnażania. Jeśli zauważysz tego typu zachowanie, powinieneś natychmiast zgłosić sytuację do USDA lub do hodowcy.

Chociaż możesz zobaczyć wiele uroczych psów w sklepie zoologicznym lub u hodowcy, najlepiej jest rozważyć adopcję psa z lokalnego ratowania zwierząt. Nie tylko są miejskie/miejskie schroniska pełne niesamowitych psów, które potrzebują domów, ale proces adopcji jest ogólnie łatwiejszy i mniej kosztowny niż adopcja psa od hodowcy. Ale należy być ostrożnym wobec każdej grupy ratowniczej, która oferuje tylko szczenięta czystej krwi. Może to oznaczać, że grupa ratunkowa współpracuje z lokalnymi młynami szczeniąt lub hodowcami.

Nieznana rasa to kolejna obawa. Chociaż może to być pro lub con w zależności od pożądanych cech, możesz złagodzić problem, pracując z hodowcą, aby dowiedzieć się o różnych liniach. Ponadto istnieje wiele podzbiorów każdej rasy, które mogą być odpowiednie dla niektórych potrzeb.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *