Słynne psy - czy znasz je wszystkie?

Słynne psy – czy znasz je wszystkie?

Jeśli jesteś miłośnikiem psów, prawdopodobnie znasz kilka słynnych psów. Niektóre są znane i sławne, a niektóre są mniej znane. Oto lista niektórych z najbardziej znanych psów na świecie. Na liście znajdują się Willie, Dana Perino i Seaman.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z britishkot.pl

Jasper

Od odważnych kłów, które uratowały życie ludzi, do bohaterskich felinów, które uratowały swoich właścicieli, słynne psy wzbogaciły historię naszego świata. Te zwierzęta uratowały życie ludzi w wojnach i na niezliczonych misjach, i są pamiętane dzisiaj. Jeśli jesteś miłośnikiem psów, będziesz chciał poznać historię tych kłów.

Dana Perino

Dana Perino to amerykańska komentatorka polityczna, autorka i była sekretarz prasowa Białego Domu. Była pierwszą kobietą sekretarzem prasowym w administracji republikańskiej. W 2010 roku została powołana do Rady Gubernatorów Amerykańskiej Telewizji. Przed objęciem stanowiska sekretarza prasowego Białego Domu, Perino pracowała dla dwóch demokratycznych członków Kongresu z Kolorado, Scotta McInnisa i Dana Schaefera. Jest doświadczoną reporterką polityczną i potrafi analizować złożone zagadnienia.

Dana Perino przedstawiła niedawno w tym tygodniu swojego nowego szczeniaka, Percy’ego. Szczeniak jest następcą Jaspera, węgierskiej vizsli, którą Perino straciła niespodziewanie we wrześniu. Na szczęście dzielą tę samą rasę. Choć szczeniaki są podobne z wyglądu, to meme z Instagrama pokazujące Jaspera sięgającego w dół może złamać nawet najdelikatniejsze serca.

Perino jest miłośniczką zwierząt. Ona i jej mąż Peter są rozważnymi właścicielami zwierząt, a ich dwa psy Jasper i Henry często pojawiają się w programie The Five. Reporterzy często przeprowadzają wywiady na temat swoich psów, co daje widzom unikalny wgląd w ich osobowości. Właściciele psów są często bardzo szczerzy na temat swoich pupili, a ich miłość do nich pokazuje.

Perino ma ulubionego psa o imieniu Jasper. Często przedstawia Jaspera w swoim programie telewizyjnym, ale w tym roku Jasper odszedł z powodu raka. Perino odniosła się do Jaspera jako „America’s Dog” i zatweetowała o smutnej wiadomości na Twitterze.

Seaman

W całej historii było wiele godnych uwagi psów. Niektóre zostały uwiecznione w filmach i były czczone jako bohaterowie. Inne zostały adoptowane przez celebrytów i osiągnęły światową sławę. W tym artykule przyjrzymy się siedmiu najbardziej znanym psom w historii. Wśród tych psów jest Lassie, najsłynniejszy pies w historii filmu. Mówi się, że historia tego psa powstała w krótkim opowiadaniu napisanym przez angielskiego pisarza Erica Knighta w 1938 roku.

Willie

Niektóre psy przeszły do historii filmu, inne stały się bohaterami narodowymi. A jeszcze inne znalazły światową sławę dzięki swoim sławnym właścicielom. Czytaj dalej, aby poznać najsłynniejsze psy w historii. Być może nawet rozpoznasz jednego z nich. Poniżej przedstawiamy siedem najsłynniejszych psów w historii.

W 1939 roku terier o imieniu Terry zagrał rolę towarzysza Dorotki w filmie „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Ten pies, nazwany później Toto, wykonał wszystkie akrobacje dla filmu. Po zakończeniu kręcenia filmu Judy Garland chciała ją adoptować. Jednak właściciel Terry odmówił. W sumie wystąpiła w filmach 23 razy.

Jeśli jesteś fanem telewizji lub filmów, prawdopodobnie rozpoznajesz słynnego psa lub dwa. Na przykład, możesz rozpoznać Buddy’ego z filmu Air Bud z 1997 roku. W filmie, chłopiec o imieniu Josh spotyka Buddy i zaczynają się zaprzyjaźnić. Josh próbuje dostać się do drużyny koszykarskiej w swojej nowej szkole. W filmie kończy się na tym, że zaprzyjaźnia się z psem.

Jeśli lubisz oglądać programy telewizyjne lub oglądać filmy, słynne psy mogą być czymś, co cię zainteresuje. Nieżyjący senator Edward Kennedy, który zmarł w 2008 roku, dał Obamie czarno-białego portugalskiego psa wodnego o imieniu Bo. Pies był znany jako „Pierwszy pies” przez prasę, a także otrzymał specjalne przywileje jako zwierzę domowe prezydenta. Później do Bo dołączyła Sunny jako towarzyszka.

Laika

Czy wiesz, że psy stały się sławne z różnych powodów? Bezpański pies o imieniu Laika stał się pierwszym psem, który doświadczył podróży kosmicznej, kiedy został wysłany przez rosyjskich naukowców na pokładzie satelity Sputnik 2 w 1957 roku. Nazwany Muttnik, satelita wyniósł również pierwszego człowieka w kosmos. Niestety dla Laiki, rosyjscy naukowcy nie mieli planów sprowadzenia jej z powrotem, więc umarła w kosmosie samotnie.

Wśród słynnych psów, które zapisały się na światowej scenie jest Lassie. Ten owczarek niemiecki zapisał się w historii na początku XX wieku po tym, jak został znaleziony przez amerykańskiego żołnierza we Francji podczas I wojny światowej. Szybko stał się gwiazdą we własnym imieniu, a nawet miał swój własny program telewizyjny. Był emitowany przez dziewiętnaście sezonów, a sześć różnych aktorów psów grało psa. Niektórzy z nich wystąpili w filmach i programach telewizyjnych.

Pug to kolejny słynny pies. Ta mała, płaska rasa po raz pierwszy pojawiła się w Chinach około dwóch tysięcy lat temu. Później została przywieziona do Europy przez holenderskie statki handlowe, gdzie stała się sławna dzięki szczekaniu na Księcia Orańskiego. Od tego czasu podróżuje po całym świecie. Siberian Huskies również odcisnęły swoje piętno na świecie. Ich rozpoznawalne niebieskie lub brązowe oczy sprawiają, że są natychmiast rozpoznawalne. Te psy są bardzo figlarne i potrzebują dużo miejsca do biegania i zabawy.

Ikoniczny posąg Balto w Central Parku w Nowym Jorku jest ikonicznym przedstawieniem psa. Ten legendarny pies służbowy zdobył uznanie na całym świecie dzięki swojej zdolności do dostarczania zaopatrzenia do odległych społeczności. Podczas epidemii dyfterytu w 1925 roku, zapasy dla dotkniętego miasta musiały być transportowane z Anchorage do Nome na Alasce, a Balto był głównym psem zaprzęgowym, prowadząc zespół przez zdradliwe warunki i temperatury poniżej zera.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *