Snowshoe - A Cat in White Socks

Snowshoe – A Cat in White Socks

Kot Snowshoe jest jedną z najpopularniejszych ras na świecie. Jego nazwa nawiązuje do białych skarpetek i śnieżnej sierści. Koty Snowshoe nie lubią być same, więc potrzebują dużo towarzystwa, aby pozostać szczęśliwymi. Jednym ze sposobów na zapewnienie im towarzystwa jest posiadanie w domu innego kota lub psa. Snowshoes często dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi, w tym z psami.

Rodowód rasy śnieżnej

Rodowód rasy śnieżnej jest trudnym pytaniem do odpowiedzi, ponieważ został w dużej mierze utracony w czasie. Istnieje jednak kilka dowodów, które mogą rzucić nieco światła na ich pochodzenie. Po pierwsze, należy zauważyć, że rasa kotów jest stosunkowo niedawna, a jej historia została udokumentowana tylko do 1982 roku. Rasa ta jest również nadal uważana za eksperymentalną przez TICA i Amerykańskie Stowarzyszenie Miłośników Kotów.

Kot śniady jest krzyżówką kota syjamskiego i amerykańskiego krótkowłosego. Ten hybrydowy kot ma długość ciała syjamczyka, ale siłę amerykańskiego kota krótkowłosego. W rezultacie Snowshoe jest kotem średniej wielkości z głową w kształcie trójkąta lub jabłka. Rasa ta jest generalnie biała, choć może mieć oznaczenia. Standardowym oznaczeniem dla tej rasy jest odwrócone „V” na twarzy. Jego uszy są również szeroko rozstawione, a oczy są duże i spiczaste.

Pomimo, że jest to rasa mieszana, wzór umaszczenia Snowshoe jest bardzo podobny do syjamskiego. Jednak wzór umaszczenia różni się u poszczególnych Snowshoe, a o kolorze każdego z nich decydują geny recesywne. To sprawia, że trudno jest osiągnąć jednolitość w ubarwieniu tych kotów.

Kot Snowshoe ma wyrazistą osobowość i więź ze swoim właścicielem. Chociaż są bardzo oddane swoim ludzkim towarzyszom, są również bardzo niezależne i wolą przejąć inicjatywę, jeśli chodzi o decyzje. Ta wyjątkowa osobowość sprawia, że są nietypowym zwierzęciem do posiadania, ale kiedy już doświadczysz Snowshoe, nigdy nie będziesz chciał żyć bez niego.

Wzór umaszczenia

Kot Snowshoe ma wyjątkowy wzór umaszczenia i koloru. Po urodzeniu jest cały biały, ale w ciągu pierwszych lat życia stopniowo nabiera cech niebieskich i czarnych. Płaszcz ma wygląd podobny do smokingu i jest bardzo charakterystyczny. Za jego unikalne umaszczenie odpowiadają geny pochodzące od rasy American shorthair.

Koty śnieżne zostały po raz pierwszy stworzone przez Dorothy Hinds-Daugherty, hodowcę kotów syjamskich w Filadelfii. Rasa została nazwana po jej białych stopach, które wyglądały jak rakiety śnieżne. W końcu zwróciła się o pomoc do Vikki Olander, hodowczyni kotów, która kontynuowała pracę Dorothy i skrzyżowała koty syjamskie z amerykańskimi krótkowłosymi.

Kot Snowshoe jest rasą mieszaną, posiadającą cechy zarówno kotów syjamskich, jak i amerykańskich krótkowłosych. Ten pierwszy wnosi wyraźny wzór umaszczenia, trójkątną głowę i muskularne ciało. Ten drugi zapewnia charakterystyczne białe skarpetki. Niezależnie od pochodzenia, koty Snowshoe mają bardzo wyrazistą osobowość i stają się coraz bardziej popularne jako zwierzęta towarzyszące.

Koty Snowshoe występują w wielu wzorach kolorystycznych, w tym niebieskim, liliowym, seal point i rysim. Są średniej wielkości i dłuższe niż większość kotów. Mogą ważyć nawet 14 funtów. Są również wokalne i czułe. Pokochasz ich osobowość i wyjątkowy wygląd.

Rasa kotów Snowshoe jest stosunkowo nową rasą kotów. Po raz pierwszy powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60. XX wieku. Hodowcy chcieli stworzyć kota o spiczastym ubarwieniu i krępej budowie ciała. Skrzyżowali koty orientalne krótkowłose z kotami syjamskimi. Po kilku latach eksperymentów z rasą, kot Snowshoe stał się rasą uznaną przez kilka głównych rejestrów kotów. Od tego czasu rasa ta systematycznie zyskuje na popularności.

Kot Snowshoe jest bardzo czuły. Lubi ludzi i chętnie zwinie się na Twoich kolanach. Mogą być nieśmiałe wobec obcych, ale staną się bardzo czułe, gdy już cię poznają. Świetnie radzą sobie również z małymi dziećmi i innymi kotami.

Charakterystyka

Śnieżynki to zwierzęta społeczne, które potrzebują towarzystwa. Wolą dawać przykład i najlepiej czują się w towarzystwie osób, które znają. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla rodziny z dziećmi i innymi kotami. Mogą być jednak powściągliwe, gdy poznają nowych ludzi. Należy więc być przygotowanym na poświęcenie czasu na opiekę i socjalizację tego pięknego kota.

Pomimo swojego powściągliwego usposobienia, koty Snowshoe dobrze dogadują się z psami i są na ogół skłonne do zabawy. Jednak bardzo małe dzieci nie powinny mieć tego kota, ponieważ mogą nie uszanować jego potrzeby ciszy. Nie lubią one również hałasu i ruchliwości.

Kot śnieżny to rzadka rasa, która w ostatnich latach zyskała na popularności. Jest idealnym towarzyszem dla tych, którzy spędzają dużo czasu w domu. Ponieważ potrzebują więcej uwagi niż inne koty, są dobrym wyborem dla osób, które lubią spędzać czas ze swoim pupilem.

Kot Snowshoe ma krótką sierść i wyraźne oznaczenia. Ich kolorystyka pogłębia się z wiekiem. Jako kocięta rodzą się całe białe i zaczynają rozwijać wzór colorpoint. Białe skarpetki na łapkach są charakterystyczne i odróżniają tę rasę od innych. Mają również białe oznaczenia na twarzach, w tym odwrócone V na czole.

Kot śnieżny został po raz pierwszy opracowany w Stanach Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych. Po raz pierwszy zostały wyprodukowane w Filadelfii w Pensylwanii, gdzie Dorothy Hinds-Daugherty rozpoczęła ich hodowlę. Ta rasa kotów otrzymała później pełne uznanie od American Cat Fanciers’ Federation. Ze względu na trudne oznaczenia umaszczenia, Snowshoes są bardzo rzadkie.

Pielęgnacja

Koty rasy Snowshoe są rozkosznymi i wyjątkowymi zwierzętami domowymi i mogą być wspaniałymi pupilami dla tych, którzy lubią towarzystwo i przytulanie. Aby dbać o tę wyjątkową rasę, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami lub skonsultuj się z weterynarzem, aby uzyskać więcej informacji. Snowshoes może być bardzo wokalny, więc trzymaj swój głos ciszej i staraj się być tak empatyczny, jak to możliwe. Lubią badać swoje terytorium z wysokich punktów widokowych, a także lubią grać w gry z ludźmi.

Koty Snowshoe są stworzeniami społecznymi i mogą być nieśmiałe w stosunku do obcych, ale łatwo rozgrzewają się do swoich nowych właścicieli i spędzają czas na ich kolanach. Co więcej, koty te są figlarne i przyjazne i chętnie zagrają z Tobą w każdą grę, jaką tylko wymyślisz! Uwielbiają również podążać za tobą po całym domu.

Chociaż koty Snowshoe są ogólnie zdrowe, są podatne na choroby oczu. Pogorszenie stanu ich siatkówki powoduje utratę widzenia w dzień i w nocy. Wczesne stadia choroby mogą być łagodne, natomiast późniejsze mogą spowodować ślepotę. Niektóre koty są w stanie poradzić sobie z utratą wzroku, ale ważne jest, aby ściśle monitorować ich zdrowie. Szczepienia i leczenie pasożytów powinny być aktualne, a badanie kontrolne powinno być wykonywane co sześć miesięcy. Trzymanie swojego Snowshoe w domu może pomóc chronić je przed tymi chorobami.

Koty rasy Snowshoe są stosunkowo rzadkie. Powstały w latach 60-tych w Filadelfii, kiedy to hodowca syjamów odkrył trzy kocięta z niezwykle białymi łapkami. Zwróciła się o pomoc do innego hodowcy, a w latach 70. koty te zostały wyhodowane z amerykańskimi krótkowłosymi. Dziś śnieżki są rzadkimi rasami ze względu na trudności w odtworzeniu oznaczeń umaszczenia.

Pielęgnacja rasy śnieżnej

Koty śnieżne mają wysoki poziom energii i lubią zabawy w wodzie. Można je zabawić umieszczając pływające zabawki w płytkim pojemniku z wodą. Możesz często obracać te zabawki, aby utrzymać ich zainteresowanie. Aby uniknąć nudy, zapewnij swojemu Snowshoe różnorodne zabawki. Możesz również nauczyć swojego Snowshoe chodzić na smyczy.

Koty Snowshoe są zwierzętami społecznymi i lubią kontakty towarzyskie z ludźmi. Chociaż mogą wydawać się nieśmiałe przy spotkaniu z obcymi, zwykle szybko rozgrzewają się do nowych domowników. Snowshoes często lubią siedzieć na kolanach ludzi i podążać za nimi po domu. Są wokalne, co pochodzi od ich syjamskich przodków.

Koty Snowshoe rodzą się białe, z wiekiem rozwijają swoje ubarwienie. Ich futro jest krótkie i gładkie w dotyku. Mogą być bi lub mitted, ale ich łapy zawsze muszą być białe. Ich oczy są duże i niebieskie i mają kształt orzecha włoskiego. Są bardzo inteligentne i lubią spotkania towarzyskie.

Koty śnieżne są zwierzętami figlarnymi i inteligentnymi. Chociaż są nieśmiałe i mogą nie lubić przebywać w pobliżu obcych, rozwijają silne więzi z ludźmi i mogą popaść w depresję, jeśli zostaną pozostawione same. Dobrze dogadują się z innymi kotami, psami i dziećmi. Nie radzą sobie dobrze w głośnym lub agresywnym otoczeniu.

Kot śnieżny to stosunkowo nowa rasa kotów. Pewien hodowca z Filadelfii w Pensylwanii odkrył kilka kociąt o nietypowych oznaczeniach. Kociaki te przypominały koty syjamskie, ale ich stopy były białe.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *