Wszystkie informacje o przewożeniu psa pociągiem

Wszystkie informacje o przewożeniu psa pociągiem

Kiedy chcesz zabrać swojego psa na przejażdżkę pociągiem, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Po pierwsze, większość pociągów pozwoli na zwierzęta domowe. Muszą one jednak być prowadzone na smyczy i w kagańcu. Powinny być również czyste i dobrze wychowane. Amtrak oferuje szereg sposobów, dzięki którym możesz upewnić się, że Twój pies jest bezpieczny podczas podróży.

Zwierzęta domowe są mile widziane w większości pociągów Amtrak

Zwierzęta domowe są mile widziane w większości pociągów Amtrak, ale muszą spełnić pewne wymagania, aby można je było wpuścić na pokład. Na przykład, zwierzę musi mieć co najmniej osiem tygodni i nie może być uciążliwe dla innych pasażerów. Musi być również cichy i nie może wydzielać żadnych zapachów. Musi być także zamknięte w pojemniku z wystarczającą wentylacją i odpowiednią przestrzenią.

Polityka Amtrak dotycząca zwierząt domowych mówi, że zwierzęta mogą podróżować w zatwierdzonych transporterach, o ile mieszczą się w wymiarach podanych powyżej. Transportery dla zwierząt nie powinny przekraczać 19″ długości, 14,5″ szerokości i 9,5″ wysokości. Powinny być również szczelne i wystarczająco duże, aby zwierzę mogło w nich wygodnie siedzieć. Transporter dla zwierząt liczy się jako jedna sztuka bagażu podręcznego i musi pozostać ze zwierzęciem przez cały czas podróży pociągiem.

Chociaż polityka Amtrak dotycząca zwierząt domowych nie jest idealna dla długodystansowych podróży pociągiem, to i tak jest bardziej przystosowana niż wiele innych linii lotniczych. Obecnie pociąg Northeast Regional pozwala na zwierzęta na wszystkich usługach, podczas gdy Acela Express pozwala na zwierzęta tylko w weekendy. Dodatkowo, niektóre trasy mają specyficzne wagony Coach przyjazne zwierzętom. Na przykład wagony Cascades, Carl Sandburg i Hiawatha są przeznaczone dla zwierząt domowych. Missouri River Runner, z drugiej strony, pozwala zwierzętom domowym w każdym wagonie.

Polityka Amtrak dotycząca zwierząt domowych mówi, że zwierzęta muszą mieć osiem tygodni lub mniej i nie mogą ważyć więcej niż 20 funtów, wliczając w to transporter. Jednakże, stwierdza się również, że zwierzęta nie są dozwolone w klasie biznesowej lub w wagonach gastronomicznych. Muszą też być cały czas w towarzystwie człowieka.

Muszą być na smyczy i w kagańcu

Jeśli chcesz podróżować z psem, ważne jest, abyś przestrzegał wszystkich zasad i przepisów dotyczących zabrania zwierzęcia na pokład. Na przykład musisz zabrać wszystkie dokumenty psa, takie jak jego dokumentacja zdrowotna. Choć obsługa pociągu może nie prosić o wgląd w te dokumenty, najlepiej mieć je pod ręką na wypadek konieczności przekroczenia granic.

To, czy Twój pies może podróżować pociągiem, zależy od tego, gdzie podróżujesz. Niektóre pociągi nie dopuszczają zwierząt domowych, ale Amtrak pozwala na nie w wyznaczonych wagonach. Jednak psy muszą być poniżej 20 funtów i być przywiązane do transportera. Należy również przynieść własną wodę i przekąski.

Podróżując z psem, musisz pamiętać, że podróżujesz w ruchliwym otoczeniu, więc najlepiej jest zachować jak najmniejszą odległość między Tobą a pociągiem. Pociąg może pojawić się nagle, a Twój pies może być przez niego rozproszony. Upewnij się również, że Twój pies jest na krótkiej smyczy – przedłużana smycz może być niebezpieczna w zatłoczonym miejscu.

W zależności od tego, jak daleko chcesz podróżować, być może będziesz mógł zabrać swojego psa do pociągu za darmo. Należy jednak pamiętać, że T nie zezwala na zwierzęta domowe w godzinach szczytu. Jeśli podróżujesz do upstate New York, możesz zabrać ze sobą psa. Ponadto, jeśli podróżujesz w budżecie, możesz kupić dzienny bilet, aby zaoszczędzić pieniądze.

Będziesz potrzebował składanej miski dla psa i specjalnej smyczy lub uprzęży. Te przedmioty są bardzo wygodne i zapewnią Twojemu pupilowi komfort. Składana miska dla psa to świetna inwestycja. Pamiętaj, aby wydzielić miejsce w przedziale, w którym będziesz podróżował z psem, aby nie było mu ciasno. Na koniec upewnij się, że nie musisz dzielić przedziału z innymi psami, ponieważ psy mogą być zestresowane i różnie reagować na otoczenie.

Muszą być bezzapachowe

Jeśli planujesz zabrać swojego psa w podróż pociągiem, będziesz chciał wiedzieć kilka rzeczy, zanim wyruszysz w podróż. Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że będziesz potrzebował transportera dla zwierząt, aby zabrać swojego pupila do pociągu. Amtrak pozwala na przewóz psów w pociągach, ale tylko w klasie turystycznej i tylko w określonych okolicznościach. Ma również ścisłe wytyczne dotyczące wielkości transportera dla zwierząt, który należy zabrać ze sobą.

Podczas gdy możesz podróżować ze swoim zwierzęciem w samochodzie, wysoce zalecane jest, abyś podróżował z nim w transporterze lub na smyczy w pociągu. Aby nie drażnić innych pasażerów, należy zapewnić, że pies jest zamknięty w transporterze. Zasady przewożenia psa w pociągu są podobne do tych obowiązujących w autobusach. Zanim wsiądziesz do autobusu lub pociągu, musisz najpierw zapytać kierowcę, czy zezwala na przewóz zwierząt domowych. Jeśli kierowca się zgodzi, Twój pies będzie mógł jechać pociągiem. Pamiętaj, aby dać kierowcy napiwek za jego pomoc.

Muszą być dobrze wychowane

Jeśli chcesz zabrać psa w podróż pociągiem, musisz znać zasady i przepisy dotyczące transportu zwierząt. Amtrak pozwala tylko na niektóre rodzaje zwierząt domowych na pokładzie i muszą one mieć co najmniej osiem tygodni. Zwierzęta muszą być trzymane w klatce lub w transporterze, który spełnia wymagania dotyczące rozmiaru. Transportery dla psów nie powinny być większe niż 19 cali długości, 14 cali szerokości i 10 cali wysokości. Amtrak wymaga również, aby zwierzęta domowe były odpowiednio zaszczepione.

Zasady przewożenia psa w pociągu różnią się między poszczególnymi spółkami kolejowymi. Na przykład w pociągach metra psy muszą być w transporterze. Nie mogą one przeszkadzać innym pasażerom poprzez szczekanie lub merdanie ogonem. Autobusy również mają zasady dotyczące zwierząt domowych. Podczas wsiadania pasażerowie powinni pamiętać o poinformowaniu kierowcy, że podróżują ze zwierzęciem. Taksówki również mogą przewozić psy, ale tylko jeśli kierowcy na to pozwolą. Pamiętaj, aby dać napiwek taksówkarzowi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *